Eksploatacija :

Krosnies kurenimas

Nuolat nesinaudojat židiniu ar krosnimi, ypač šaltuoju metų laiku, kai dūmų kanalai drėgni ir šalti, kuriant gali kilti traukos problemų. Taip atsitinka dėl to,  kad šaltas oras dūmų kanaluose ir kamine neleidžia išeiti karštos dujom.  Nėra traukos. Patyrę krosnininkai pataria atidarius viršutines pravalos dureles sudegint popierių ar skiedrą. Tai sušildys šaltą orą kanale, oras taps lengvesnis, kils aukštyn atidarydamas kelią karštom dujom. Palaipsniui dūmų kanalai sušils ir trauka normalizuosis,  dūmų kvapas dings.

Palengvinant krosnies užkūrimą į pakurą reikia padėt gniužulą popieriaus, ant viršaus skiedras ir ant jų smulkias malkas. Po to padegt popierių, uždaryt pakuros dureles  ir atidaryt oro padavimą. Jeigu sunkiai kuriasi,  galima trumpam palikt vos praviras pakuros duris.


Krosnių ir židinių kuras

                      Krosnių ir židinių kurenimui rekomenduojama naudoti beržo, ąžuolo, klevo, juodalksnio malkas, kurios duoda daugiau kaitros, lygų ir ramų degimą. Beržo ir ąžuolo malkos priklauso kietos medienos rūšiai, jos dega ramia liepsna, krosnis gerai prašyla. Minkštų rūšių mediena (eglė, pušis ir t.t.) sudega greičiau, duoda daug žiežirbų ir mažai kaitros. Neverta naudoti perdžiūvusias malkas, nes jos greit sudega. Geriausia naudoti malkas laikomas dengtoje malkinėje. Jos turi natūralų drėgnumą ir gerai dega. Beržinės malkos duoda didelį kiekį suodžių, bet ilgai dega. Juodalksnio, alksnio ir drebulės malkos išdegina suodžius iš dūmų kanalų. Kurenant drėgnom malkom krosnis blogiau kaista, kaupiasi drėgmė ant dūmų kanalų sienų, lieka daugiau pelenų pakuroje, sumažėja KNF.

              Malkos turi būti nei per didelės, nei per mažos – 2/3 arba 3/4  pakuros gylio.

Kai įsidega skiedros ir smulkios malkos,  2/3 pakuros užpildomos malkom. Dar nebaigus joms sudegti, pakura papildoma tokiu pačiu malkų kiekiu.

Nerekomenduojamas dažnas kelių malkų dėjimas į pakurą.

<> 

Malkų degimas

           Malkų  degimo laikas ir intensyvumas, krosnies naudingumo koeficientas priklauso nuo oro padavimo į pakurą ir reguliavimo  sklendėm, taip pat nuo malkų drėgnumo, rūšies ir kiekio. Degimo intensyvumui palaikyti naudojamos nedidelės malkos, bet didesniais kiekiais. Lėtesnis degimas pasiekiamas naudojant nedidelį kiekį didesnių malkų. Reikėtų nepamiršti, kad dažnai naudojant lėtesnio degimo režimą greičiau užteršiama  pakura, dūmų kanalai, stipriai aprūksta stiklas. Optimalaus kurenimo metu liepsna pakuroje dega ramiai, neūžia ir yra auksinės spalvos. Dėl geresnio šilumos atidavimo ir priešgaisrinės saugos pakuros durelės privalo būti uždarytos. Kad išvengtume atbulinės traukos ir dūmų pakliuvimo į patalpą nereikomenduojama staigiai atidarinėti pakuros durelių.

                             Krosnis ar židinys dūmija dažniausiai dėl per žemo kamino arba mažo jo skersmens.

Dūmų kanalų eksploatacija ir aptarnavimas

                             Dūmų  kanalų aptarnavimas vykdomas atsižvelgiant į priešgaisrinės saugos reikalavimus. Dūmų kanalų techninė būklė tikrinama  kartą  per metus. Krosnių ir dūmų kanalų valymas, jei reikia – smulkus remontas, turi būti vykdomas prieš šildymo sezoną. Esant reikalui galiu būti vykdomas ir sezono metu. Apžiūrą ir valymą  turi atlikti specialistai - profesionalai.

Krosnies trauka gali priklausyti nuo meteorologinių sąlygų, vėjo gūsių, rūko, žemo atmosferinio slėgio.

Pasibaigus kurenimo sezonui privalu išvalyti dūmų kanalus per pravalos dureles. Gera dūmų kanalų valymo priemonė yra drebulinių malkų deginimas, bulvių lupenų deginimas.


Eksploatuojant krosnis ir židinius griežtai draudžiama :


·        Savavališkai keisti krosnies ar židinio konstrukciją nepasitarus su krosnių meistru;

·        Naudoti prietaisą ne pagal paskirtį;

·       Deginti buitines atliekas, plastiko gaminius ir kt. medžiagas, dėl kurių gali užsidegti dūmų kanalai ir kaminas. Šiukšlių deginimas teršia aplinką;

·      Pilti vandenį į pakurą arba ant anglių;

·       Kabinti ir džiovinti lengvai užsiliepsnojančias medžiagas;

·       Valyti pilnai neatvėsusią pakurą;

·      Naudotis netvarkinga krosnimi ar židiniu ( krosnis ar židinys dūmija, yra įskilimų, per kuriuos matosi liepsna ar eina dūmai, kt. pažeidimai);

·       Palikti be priežiūros vaikus prie kurenamos krosnies ar židinio;

·       Užkurti krosnį ar židinį naudojant degius skysčius (benzinas, žibalas, acetonas ir t.t.)







Svetainės turinys ir dizainas yra autorinės teisės © 2016 - 2018 www.krosniu-meistras.lt. Visos teisės saugomos.
Hey.lt -
                          Nemokamas lankytojų skaitliukas